11.9.2008                                                     

 

PETA v Praze protestovala proti medvědím čepicím královské gardy

11. září 2008

PRAHA (ČTK) - Čtyři dívky oblečené pouze do spodního prádla dnes před britskou ambasádou v Praze protestovaly proti vybíjení medvědů na tradiční čepice příslušníků britské královské gardy. Aktivistky chtějí, aby medvědí kožešinu nahradily syntetické materiály. Akce byla součástí mezinárodní kampaně organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA).

Dívky si na sebe před protestem samy navlékly vysoké černé čepice, ovšem pouze z imitace kožešiny. "Oděly" se i do dalších symbolů monarchie - na zadní části těla měla každá přilepené dvě britské vlajky. Stejný motiv měly i podprsenky dvou demonstrantek. Nahotu zakrývaly velkým transparentem "Bare skin, not bear skin - Holá kůže, ne medvědí kůže!"

Organizace PETA se snaží dosáhnout změny demonstracemi před britskými ambasádami po celé Evropě. "Každá čepice vyžaduje kůži jednoho medvěda, což je skutečně zbytečné, jelikož existují kvalitní syntetické materiály, které ji mohou nahradit," řekla ČTK jedna z aktivistek. Podle ní je jen kvůli pokrývkám hlavy stráže Buckinghamského paláce ročně zastřeleno asi sto kanadských medvědů.

Dívky poutaly pozornost kolemjdoucích i ostrahy ambasády. Z Prahy vyrazí protestovat do Bratislavy a Budapešti.

Zdroj: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2117477 

 

zpět na úvod

 

 

 

 

 

NAVRCHOLU.cz